בתי ספר מבקרים - מוזיאון הספורט היהודי העולמי
Main Content

בתי ספר מבקרים
 

מנהיגות, הגינות ומשחק | תוכניות מיוחדות לבתי ספר

מוזיאון הספורט היהודי העולמי מציע לבתי ספר יסודיים, חטיבות ותיכונים תוכניות ייעודיות בנות חצי יום במתחם המוזיאון. אנחנו מזמינים את התלמידים שלכם לחוויה של למידה משמעותית סביב תכני המוזיאון וערכיו: מורשת ספורטיבית, זהות יהודית וציונות.

התוכנית כוללת סדנאות תוכן ומשחק (לבחירה ממגוון נושאים), סיור מודרך במוזיאון (כשעה וחצי) וחוויה בחדר האינטראקטיבי (30 דקות). 

מטרת הסדנאות לספק העמקה לתכנים שרלוונטיים לעולמם החברתי והחינוכי של תלמידים בכיתות ד' עד י"ב - ולאפשר למידת חקר, משחק, עבודת צוות, והזדהות באמצעות היכרות קרובה יותר עם ההיסטוריה של הספורט היהודי בעולם ובישראל.

מנהיגות וספורט

בכל אחד מאיתנו טמונה היכולת לפעול ולהשפיע על האחר אם נפתח מודעות חברתית ורגישות לסביבה

בסדנה זו נערוך היכרות עם המושג "מנהיגות" באוריינטציה של ספורט, נפגוש ספורטאים מעוררי השראה, שפעילותם ועשייתם השפיעו על ההיסטוריה הספורטיבית, ונחקקו בזיכרון הקולקטיבי של העם היהודי.

במליאה: נציגי הקבוצות ישתפו על ספורטאי.ת עליו העמיקו ויענו על השאלה "מה הופך אותו או אותה למנהיג.ה?". 

ניצחון הרוח

לכבוש פסגות כנגד כל הסיכויים ועל אף אתגרי הגוף והמוגבלות, לתת לרוח לנצח את הקושי.

בסדנה זו נערוך היכרות עם הספורט הפראלימפי ומשמעויותיו המנטליות והספורטיביות, ונכיר מקרוב סיפורים של ספורטאים פראלימפיים מעוררי השראה - שהמשותף לכולם הוא ניצחון הקושי והשימוש בספורט כמנוף לעבר הבראה וחוסן נפשי וגופני.

יחד ננצח

עבודת צוות, משחק הוגן, גיבוש, שיתוף, כבוד הדדי, שיח מכבד וסיעור מוחות ואדרנלין גבוה

סדנה חווייתית מהנה שכוללת עבודה בקבוצות קטנות על "קופסאות בריחה" מתקדמות המכילות צפנים וחידות מעולמות התוכן של הספורט היהודי. שחקנים בודדים יכולים לזכות בנקודות – אבל רק קבוצה שלמה זוכה במשחק.

הגינות בספורט

הספורט הוא זירה חברתית לכל דבר ועניין, ולשחק בהגינות זה אתגר חברתי רלוונטי תמיד.

סדנה זו מעלה למודעות את הנושא החשוב של הגינות ומציפה אותו באמצעות היכרות עם סיפורי מקרה אמיתיים ודוגמאות אותנטיות שנחקקו בזיכרון לאורך ההיסטוריה .

במליאה: נציגי הקבוצות יציגו ניתוח מקרה ויציעו חלופה אחרת לניהול המצב.

תיאטרון וספורט

הבעה עצמית היא כלי חשוב נוסף ליצירת למידה משמעותית וחווייתית.

בסדנה זו נלמד על טכניקות מעולם התיאטרון ונוביל את השחקנים המשתתפים לגלם דמויות של ספורטאים יהודים. המשתתפים יקיימו אינטראקציות משותפות בעולם דמיוני. בשונה ממשחקים אחרים, המרכז במשחק התפקידים הוא שיתוף פעולה בין השחקנים כדי להתגבר על מכשולים אותם מציב המנחה, ולא תחרות בין השחקנים.

גופן ניגודיות ❯ הצהרת נגישות